Mariusz Gębicki- koordynator do spraw dostępności na terenie Gminy Rogowo
Kontakt
Urząd Gminy w Rogowie
Rogowo 51
87-515 Rogowo
tel. 542801622
e-mail mgebicki@rogowo.pl
Do zadań koordynatora należy w szczególności:
Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.
Deklaracja dostępności dla strony internetowej https://spnadroz.pl/
Szkoła Podstawowa im. Z. Padlewskiego w Nadrożu zobowiązuję się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strona internetowa Szkoły Podstawowej im. Z. Padlewskiego w Nadrożu.
Strona internetowa jest częściowa zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 roku o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej ....
Niespełnione wymagania
Na stronie internetowej szkoły znajdują się filmy, do których nie dodano napisów dla osób niesłyszących i niedosłyszących.
Strona internetowa jest przystosowana dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Została stworzona zgodnie ze standardami W3C i WCAG 2.1 (AAA). Dostęp do treści jest ułatwiony przez korzystanie ze skrótów klawiaturowych.
Wygląd strony
Serwis posiada wygodną nawigację ułatwiającą przeglądanie treści przez osoby niedowidzące i niedosłyszące:
Wszelkie stwierdzone bariery, zaistniałe na stronie internetowej szkoły będą sukcesywnie usuwane.
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny. W Szkole Podstawowej im. Z. Padlewskiego w Nadrożu dla strony www.spnadroz.pl przeprowadzono samoocenę dostępności dla osób niepełnosprawnych oraz skorzystano z dostępnego narzędzia do oceny strony: Test – European Internet Inclusion Initiative, pod adresem internetowym: http://checkers.eiii.eu/), z którego wynika, że strona internetowa www.nadroz.pl spełnia wymagania w 91,06 %. Szkoła będzie na bieżąco usuwać stwierdzone niedogodności na stronie internetowej.
Oświadczenie sporządzono dnia: 2020-11-19.
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą kontaktową jest pan Robert Więczkowski spnadroz@rogowo.pl, Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu 730-214-741. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.
Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji. Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.
Do budynku Szkoły Podstawowej w Nadrożu prowadzą cztery wejścia. Dwa wejścia dostępne dla wszystkich i trzeci tylko dla pracowników szkoły. Wejścia nie są wyposażone są w podjazdy dla osób niepełnosprawnych. Wejścia są ogólnodostępne w godzinach pracy szkoły. Przy wejściu głównym znajduje się dzwonek. Osobami uprawnionymi do udzielania informacji przy wejściu głównym są pracownicy obsługi. W szkole nie ma windy. Toaleta nie jest dostosowana dla osób niepełnosprawnych. Dostosowaniem dla osób niepełnosprawnych w przemieszczaniu się jest brak progów w pomieszczeniach szkoły. Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. W szkole nie ma możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego. W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie brajla ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących. Przed budynkiem nie wyznaczono miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych. W szkole nie ma pętli indukcyjnych.
Raport o stanie zapewnienia dostępności podmiotu publicznego.